Εκπαιδευτική Επίσκεψη της ειδικότητας “Τεχνικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου-Β1”

Την Τετάρτη 10/04/2024 οι καταρτιζόμενοι της ειδικότητας “Τεχνικός Θερμικών Εγκαταστάσεων και Μηχανικός Τεχνολογίας Πετρελαίου και Φυσικού Αερίου-Β1” με τον εκπαιδευτή τους κ. Πατσιαούρα Ευάγγελο επισκέφτηκαν την επιχείρηση “ΓΙΑΚΟΥΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Β.”.

Η επιχείρηση διατηρεί ένα σύγχρονο Μηχανουργείο στην πόλη όπου οι μαθητές, στα πλαίσια του εργαστηριακού τους μαθήματος ‘ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ’, ήρθαν σε επαφή με Βιομηχανικά μηχανήματα και πολύπλοκες κατασκευές μηχανολογικών εξαρτημάτων όπως περιγράφουμε και κατασκευάζουμε σε μικρότερη κλίμακα στο σχολικό εργαστήριο.

Επίσης η παραπάνω επιχείρηση εκτός από το μηχανουργείο, διαθέτει σε γειτονικό χώρο και κατάστημα λιανικής πώλησης εξειδικευμένων βιομηχανικών και μηχανολογικών εξαρτημάτων μεγάλης ποικιλίας όπου οι καταρτιζόμενοι τα γνώρισαν και τα επεξεργάστηκαν από κοντά.